Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Chicago. Fot. pixabay.com / tpsdave (CC0 domena publiczna)
Chicago. Fot. pixabay.com / tpsdave (CC0 domena publiczna)
Tylko w ciągu ostatniej doby w USA zanotowano blisko 45 tysięcy nowych przypadków zakażeń. Eksperci obawiają się, że liczba chorych gwałtownie zwiększać się będzie po zakończonym właśnie weekendzie związanym z Narodowym Dniem Niepodległości.
W wielu miejscach lokalne władze apelowały do ludzi o trzymanie dystansu społecznego, szczególnie na plażach czy podczas i tak niewielu pokazów sztucznych ogni, które są tradycją Dnia Niepodległości. Zresztą i tak 80 procent z nich w całym kraju zostało odwołanych. Najważniejsze amerykańskie telewizje cały czas pokazują jednak zdjęcia, gdzie tysiące osób nie stosowało się do tych nakazów i próśb.

Wzrost liczby zachorowań, przede wszystkim na południu kraju sprawił, że od północy czasu lokalnego Chicago zamknęło się na przybyszów z tych regionów. Każdy kto będzie chciał wjechać do Wietrznego Miasta, będzie musiał odbyć dwutygodniową kwarantannę.

Nawrót pandemii sprawił, że wiele stanów zdecydowanie zwolniło odmrażanie swoich lokalnych gospodarek. Wśród nich jest m.in. Teksas.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty