Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Tysiąc osób zmarło w ciągu jednego dnia w Stanach Zjednoczonych w wyniku zarażenia Covid-19. Jeżeli za oceanem taka tendencja zachorowań na koronawirusa utrzyma się, to w całym kraju przybędzie w ciągu dwóch tygodni kolejny milion przypadków.
- To nie jest już sytuacja zagrożenia, to jest tsunami - powiedział Federico Vallejo, doktor pulmonolog z Texasu od kilku miesięcy zajmujący się zakażonymi pacjentami. Nawet eksperci zaskoczeni są tak błyskawicznie przybywającymi przypadkami zachorowań.

W USA pierwszy oficjalny przypadek Covid-19 odnotowano 21 stycznia. Od tamtego czasu liczba zakażonych jeden milion osiągnęła po 99 dniach. To pokazuje skalę niebezpieczeństwa, w jakiej znalazły się teraz Stany Zjednoczone. W wielu częściach kraju brakuje już łóżek na oddziałach intensywnej terapii. W 27 z 50 amerykańskich stanów wstrzymano odmrażanie lokalnych gospodarek, tak aby skutecznie walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Amerykański Departament Zdrowia poinformował własnie, że zbliżająca się jesień oraz zima będą najtrudniejszym okresem jaki Amerykanie doświadczą w przypadku funkcjonowania zdrowia publicznego. W tej chwili w USA najwięcej przypadków zainfekowania Covid-19 jest w Kalifornii.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty