Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / United States Mission Geneva
Fot. www.wikipedia.org / United States Mission Geneva
Stany Zjednoczone wycofały się ze Światowej Organizacji Zdrowia. Formalna nota w tej sprawie dotarła z Białego Domu do Kongresu.
Zamiar podjęcia takiego kroku ogłosił pod koniec maja prezydent Donald Trump zarzucając WHO, że jest narzędziem w rękach chińskich władz.

Donald Trump zarzuca Światowej Organizacji Zdrowia zaniedbania w informowaniu i walce z epidemią koronawirusa. Według amerykańskiego prezydenta, WHO jest kontrolowana przez Chiny, które tuszując zagrożenie Covid-19 pozwoliły chorobie rozprzestrzenić się na cały świat powodując globalną pandemię, która kosztowała setki tysięcy istnień ludzkich na świecie.

Demokraci skrytykowali posunięcie prezydenta uznając je za nieodpowiedzialne. Ich zdaniem, trwająca globalna pandemia koronawirusa wymaga międzynarodowej współpracy.

- Ta decyzja nie uchroni życia Amerykanów. Wręcz przeciwnie, pozostawia na osamotnionych - oświadczył demokratyczny senator Bob Menendez.

Wycofanie się Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacja Zdrowia oznacza zmniejszenie jej budżetu o 450 milionów dolarów. Biały Dom zapowiada, że przeznaczenie tych funduszy na inne międzynarodowe programy zdrowotne.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty