Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
W ramach wzmożonych kontroli przestrzegania przepisów sanitarnych wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, policja i Inspekcja Sanitarna zrealizowały w ostatni weekend około 1 tys. interwencji w województwie śląskim.
Natomiast w niedzielę było to 769 interwencji w województwie małopolskim i 467 w łódzkim. To w tych województwach znajdują się tzw. czerwone i żółte strefy obowiązywania obostrzeń. Zostały wprowadzone od soboty.

To znaczny wzrost od czasu zapowiedzi wzmożenia takich kontroli po tym, jak obserwowano coraz więcej przypadków nieprzestrzegania przepisów.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przypomniał, że kontrole te mają skłonić mieszkańców do przestrzegania wytycznych resortu zdrowia, a w konsekwencji zmniejszyć liczbę zakażeń.

- Bardzo dobre wyniki współpracy inspekcji sanitarnej i służb policji. Mamy nadzieję, że będą one przynosiły efekty. Według naszych obserwacji już widzimy, że w bardzo wielu miejscach, gdzie do tej pory były zgłoszenia, że nie przestrzega się wytycznych poziom przestrzegania istotnie wzrósł. Bardzo dziękuję pracownikom inspekcji sanitarnej i policjantom za wsparcie - powiedział.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 619 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły kolejne dwie osoby, a wyzdrowiało 186 osób.
- Bardzo dobre wyniki współpracy inspekcji sanitarnej i służb policji. Mamy nadzieję, że będą one przynosiły efekty. Według naszych obserwacji już widzimy, że w bardzo wielu miejscach, gdzie do tej pory były zgłoszenia, że nie przestrzega się wytycznych poziom przestrzegania istotnie wzrósł, także bardzo dziękuję pracownikom inspekcji sanitarnej i policjantom za wsparcie - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty