Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Od soboty nowe obostrzenia obejmą ponad 70 procent mieszkańców naszego kraju. W związku z eskalacją epidemii rząd zdecydował o wprowadzeniu do strefy czerwonej 152 powiatów.
To przede wszystkim miasta i duże ośrodki miejskie - na 16 miast wojewódzkich 11 będzie objętych czerwoną strefą. Chodzi między innymi o Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Kraków, Warszawę, Poznań, Kielce, Rzeszów, Białystok oraz Trójmiasto.

W strefach czerwonych znacznie ograniczona zostanie możliwość spotkań, zakupów czy przemieszczania się. W strefie żółtej w szkołach wyższych i ponadpodstawowych nauczanie ma się odbywać w systemie hybrydowym, wydarzenia sportowe mają się odbywać bez udziału publiczności, zawieszona zostanie tez działalność basenów, aquaparków, siłowni.

Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że efektów nowych ograniczeń będzie można spodziewać się pod koniec przyszłego tygodnia. Jeśli obostrzenia będą przestrzegane, to wówczas można oczekiwać spadku liczby zakażeń.
Relacja Karola Darmorosa [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty