Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Terytorialsi pomagają testować na koronawirusa media.terytorialsi.wp.mil.pl
Terytorialsi pomagają testować na koronawirusa media.terytorialsi.wp.mil.pl
Pełna mobilizacja Wojsk Obrony Terytorialnej w całym kraju. Żołnierze dostali w piątek rozkaz do natychmiastowego stawiennictwa w jednostkach.
Przez cały weekend przejdą dodatkowe szkolenia związane z epidemią koronawirusa. Rzecznik WOT, podpułkownik Marek Pietrzak powiedział, że dowództwo uruchamia wszystkie swoje możliwe zasoby na terenie całego kraju.

Podkreślił, że zaangażowanie wojska we wsparcie walki z koronawirusem zostanie zwiększone do 20 tysięcy żołnierzy. - Będziemy się angażowali w budowę szpitali tymczasowych. Wchodzimy na punkty segregacji pacjentów. Zaczynamy organizować i budować regionalne punkty poboru wymazów. Będziemy przygotowywali się i zapewniali zasilanie elektrowniami polowymi szpitali tymczasowych i będziemy kierowali sprzęt od wojsk operacyjnych do budowy szpitali - powiedział ppłk Pietrzak.

Wojska Obrony Terytorialnej zawiesiły wszystkie szkolenia poligonowe i rotacyjne. Ponadto żołnierze mają przejąć wkrótce od policji część zadań związanych z kontrolą osób przebywających na kwarantannie.
Rzecznik WOT, podpułkownik Marek Pietrzak powiedział, że dowództwo uruchamia wszystkie swoje możliwe zasoby na terenie całego kraju.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty