Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
W dniach 31 października - 2 listopada, czyli w dniu Wszystkich Świętych, w dzień poprzedzający oraz w Dzień Zaduszny, cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
- Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby - mówił premier.

Jak informuje Kancelaria Premiera, ograniczenie to nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

Podsumowanie konferencji premiera:

 • Cmentarze będą zamknięte w najbliższą sobotę (31.10), niedzielę (01.11) i poniedziałek (02.11) - ograniczenie to nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych
 • Premier apeluje, aby seniorzy przez najbliższe dwa tygodnie zostali w domu, nie spotykali się z rodziną, młodzieżą. Wyjątkiem jest tutaj wykonywanie czynności zawodowych, zakupy (jeśli nikt nie może pomóc w ich zrobieniu), uczestnictwo w spotkaniach kultu religijnego
 • Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie - mają obowiązek wykonywać pracę zdalnie (przez najbliższe dwa tygodnie z możliwością przedłużenia)
 • Premier apeluje do przedsiębiorców o wysłanie pracowników na pracę zdalną
 • Domownicy osoby chorej nie będą musieli czekać na telefon z sanepidu. Będą od teraz automatycznie podlegali kwarantannie i automatycznie znajda się w systemie. Jak dodaje Minister Zdrowia - jeśli macie współdomownika z dodatnim testem, to zostańcie w domu.
 • Testy antygenowe będą od dzisiaj uznawane za taką samą podstawę stwierdzenia koronawirusa jak testy PCR.
 • Rząd chce na większą skalę wprowadzić testowanie testami antygenowymi.
 • U pacjentów skąpo i bezobjawowych, będzie stosowany model opieki z użyciem pulsoksymetru, który umożliwia pomiar saturacji krwi oraz tętna
 • Każda osoba wskazana przez lekarza POZ, która ma dodatni wynik i jest skąpo lub bezobjawowa otrzyma pulsoksymetr, a jego zapisy będą analizowane przez specjalne centrum analizy.
 • Dzieci w klasach 1-3 i przedszkolach nadal będą uczęszczać stacjonarnie do szkół i placówek
 • Rząd zapowiada rozbudowę infrastruktury izolatoriów, aby osoby, które nie wymagają intensywnej opieki, mogły w tych warunkach przebywać aż do całkowitego wyleczenia.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Głupota tej władzy nie ma granic! Jeszcze niech dobiją rolników kolejną 5 i po wszystkim. Wszystko zniszczyć, zamknąć a z reszty zrobić niewolników!
jezeli kaczynski bedzie na cmentarzu bede zglaszal to do prokuratury ze stary dyktator lamie przepisy
Uważaj co mówisz Seth. Zwierzęta to Ty zostaw w spokoju!
Komunikacja miejska przygotowana, stanowiska wykupione i zaopatrzone. W piątek informacja, że w sobotę zamykamy cmentarze. Brakuje jeszcze tylko rozporządzenia opublikowanego po 23 oraz Premiera mówiącego następnego dnia, że on tak tylko żartował i to nie jest zakaz a zalecenie z którego można skorzystać ale w razie dużej potrzeby można iść na ten cmentarz. Monty Pyton dzieje się na naszych oczach.
Szaleństwo! Po trzykroć SZALEŃSTWO!
i BARDZO DOBRZE !!!
było siedzieć w domu PO!
Nie mam nic przeciwko zamknięciu cmentarzy w tym okresie, ale trzeba było o tym zadecydować wcześniej! Co teraz mają zrobić ludzie sprzedający kwiaty przed cmentarzami w tych dniach? Domy sobie przyozdobić? Do wazonów wstawić? Zainwestowali swoje pieniądze i teraz co? ciśnie mi się na myśl cytat z filmu CK dezerterzy:Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie.
oj biedaczki ... niewolnikami jesteście już od bardzo dawna, śmieszne że tego nie widzicie
no ale co zrobić jak się rozumku nie posiada ha ha ha ha ha
kaczorek na cmentarz pójdzie... baa będzie miał obstawę za którą WY zapłacicie ha ha ha ha ha ha (ok, ja troszkę też)
i nie myślcie że rozwrzeszczane baby na ulicach coś zmienią .. są naturalnie na rękę karakanowi baranki :-)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty