Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Podczas demonstracji w Warszawie, w rejonie Nowego Światu i ronda de Gaulle'a, doszło do agresji pomiędzy grupami młodych osób - informuje stołeczna policja.
Rzucano różnymi przedmiotami i pirotechniką oraz atakowano się fizycznie. Warszawska policja podkreśliła, że podjęła działania, zapewniające bezpieczeństwo osób postronnych.

W stolicy odbywa się protest przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego, organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wśród uczestników znajduje się część polityków opozycji z Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

Na rondzie Dmowskiego zebrał się wielotysięczny tłum, który maszerował z trzech kierunków: z placu Zawiszy, placu Zamkowego oraz Kancelarii Premiera. Protest odbywa się pod hasłem "Marsz na Warszawę".

Wcześniej warszawska policja poinformowała, że funkcjonariusze podjęli zdecydowane działania wobec grup pseudokibiców, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych osób, a także używali pirotechniki. Działania są był prowadzone rejonie Wisłostrady i ulicy Karowej oraz Starego Miasta. Są pierwsze zatrzymania.

- Interwencje policjantów w rejonie Starego Miasta wywołały agresywne zachowania grup pseudokibiców, rzucających racami w kierunku innych ludzi i funkcjonariuszy. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i granatów hukowych. Dotychczas zatrzymano kilkanaście osób - czytamy na Twitterze warszawskiej policji.

Demonstracje odbywają się w Warszawie, a także w innych miastach kraju. Pierwotnie wymierzone były w orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, ale przerodziły się także w manifestacje antykościelne i antyrządowe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty