Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że nie ma planów otwarcia hoteli ani pensjonatów tym sezonie zimowym.
Jednocześnie zaapelował o pozostanie w domach w trakcie nadchodzących ferii zimowych, które w tym roku będą skumulowane między 4 a 17 stycznia dla wszystkich województw.

Gość Programu 3. Polskiego Radia zaznaczył, że wprawdzie obecne obostrzenia sanitarne obowiązują tylko do 27 grudnia, ale na razie nie jest przewidziane otwarcie branży hotelarskiej.

"Jeżeli sytuacja rozwinie się bardzo korzystnie, wtedy będziemy się zastanawiali czy jest przestrzeń na poluzowanie. Nie będę na razie kreował oczekiwań i nadziei, na tę chwilę mamy taką decyzję, że ani hotele ani pensjonaty nie będą otwarte" - podkreślił minister Niedzielski.

We wtorek ma zostać podjęta decyzja o otwarciu branży narciarskiej w szczególnym reżimie sanitarnym.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że hotele, pensjonaty oraz placówki gastronomiczne będą zamknięte do 27 grudnia. Poinformował również o skumulowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. Tłumaczył, że zwykle ferie są rozłożone na różne województwa w różnym czasie po to, by ruch turystyczny w gospodarce był większy. Decyzja o skumulowaniu ich w jednym terminie ma spowodować zmniejszenie tego ruchu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty