Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / pasja1000 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pasja1000 (CC0 domena publiczna)
Policja bierze pod lupę stoki narciarskie. Przy wyciągach, które zostały uruchomione w ostatnich dniach, pojawią się patrole - zarówno na nartach, jak i samochodowe.
Funkcjonariusze będą nie tylko dbać o bezpieczeństwo narciarzy, lecz także sprawdzać, czy przestrzegany jest reżim sanitarny Jak mówi Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, chodzi o zachowanie dystansu, np. w kolejce do wyciągu, czy po bilet, dystansu na samym stoku oraz zasłanianie ust i nosa.

Policyjne patrole na nartach będą przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo narciarzy. "Sprawdzać, czy dzieci do 16. roku życia jeżdżą w kaskach, czy ktoś na stoku nie jest pod wpływem alkoholu czy narkotyków, czy nie dochodzi do przestępstw"- mówi Katarzyna Cisło

Za jazdę na nartach pod wpływem alkoholu grozi mandat do pięciuset złotych. Mandat takiej samej wysokości grozi za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
Funkcjonariusze będą nie tylko dbać o bezpieczeństwo narciarzy, lecz także sprawdzać, czy przestrzegany jest reżim sanitarny - mówi Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty