Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki rozważał zawetowanie pakietu budżetowego, chodziło tzw. mechanizm praworządności. Fot. Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki rozważał zawetowanie pakietu budżetowego, chodziło tzw. mechanizm praworządności. Fot. Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kilka dni temu rozpoczęto wypłaty z tak zwanej Tarczy Branżowej i na konta firm trafiło ponad 700 milionów złotych.
Wsparcie otrzymało już ponad tysiąc punktów gastronomicznych, ponad dwieście niepublicznych placówek oświatowych i ponad pięćset hoteli w całej Polsce.

Podczas wizyty w firmie Ekspozycja-Servis w miejscowości Złotokłos w województwie mazowieckim szef rządu zaznaczył, że najpóźniej za trzy-cztery miesiące będzie można zacząć odbudowywać potencjał gospodarczy kraju.

"Jesteśmy dzisiaj w jednym z najtrudniejszych momentów psychologicznych, ponieważ wkrótce na skutek działania szczepionki może być lepiej, ale jeszcze dzisiaj musimy bardzo skrupulatnie przestrzegać procedur, rygorów, obostrzeń, mimo że one są uciążliwe i mimo że tworzą bardzo trudną sytuację dla przedsiębiorców" - mówił premier Morawiecki.

Dodał, że jego rząd rozważa poszerzenie Tarczy Branżowej, tak aby objęła jeszcze więcej firm, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa.

Pomoc ma być wsparciem zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla całego społeczeństwa.
Do tej pory z Tarczy Finansowej PFR skorzystało ponad 347 tysięcy firm. Wypłacone dotacje o wartości przekraczającej 60 miliardów złotych pozwoliło na zachowanie ponad trzech milionów miejsc pracy.
Podczas wizyty w firmie Ekspozycja-Servis w miejscowości Złotokłos szef rządu zaznaczył, że najpóźniej za trzy-cztery miesiące będzie można zacząć odbudowywać potencjał gospodarczy kraju.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty