Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł Antoni Macierewicz uważa, że postępowanie Rosji wobec Aleksieja Nawalnego nie będzie nigdy zaakceptowane przez świat.
Zdaniem Antoniego Macierewicza, sprawa Nawalnego jest dowodem na kryminalny charakter działań władz rosyjskich.

- Na pewno próba otrucia przeciwnika politycznego, a następnie wsadzenie go do więzienia jest skandalem i pokazuje zbrodniczy sposób postępowania obecnych władz rosyjskich, co wiemy jako Polacy już od dawna, a na pewno od dramatu smoleńskiego, to nie ulega wątpliwości - powiedział Macierewicz.

Aleksiej Nawalny jest rosyjskim prawnikiem i publicystą, jednym z najbardziej znanych przeciwników polityki Władimira Putina. W mediach społecznościowych ujawnia korupcję i nadużycia ze strony rosyjskich władz.

W sierpniu tego roku padł ofiarą próby otrucia. W ciężkim stanie trafił na leczenie do Berlina. Niezależne śledztwa dziennikarskie wykazały, że za próbą zabójstwa Nawalnego stały rosyjskie służby specjalne. Kilka dni temu, po zakończeniu leczenia, Aleksiej Nawalny wrócił do Moskwy. Został aresztowany podczas kontroli paszportowej.

W sobotę w 70 miastach Rosji odbyły się akcje protestacyjne w obronie Aleksieja Nawalnego. Do tej pory policja zatrzymała około 2250 osób, w tym ponad 850 w Moskwie. Opozycjoniści zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu ponownie wyjdą na ulice.
Zdaniem Antoniego Macierewicza, sprawa Nawalnego jest dowodem na kryminalny charakter działań władz rosyjskich.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty