Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Prawdopodobnie w czwartek premier Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję w sprawie ewentualnego powrotu do szkół uczniów starszych klas. Poinformował o tym minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia, zapytany w środę przez dziennikarzy o ewentualny powrót starszych uczniów do szkół powiedział, że nie jest to decyzja jego resortu.
„To jest decyzja Pana Premiera. I ja w imieniu Pana Premiera mogę powiedzieć, że ta decyzja do jutra na pewno będzie ogłoszona” - mówił Adam Niedzielski.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że jego resort zakończył już konsultacje w sprawie powrotu uczniów klas 4 - 8. I przygotowuje się na różne scenariusze.

”Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa, od dynamiki rozwoju tej pandemii. Nie tylko w Polsce, ale też w Europie, czy na świecie. Bo najważniejsze jest zdrowie i życie ludzi” - mówił Przemysław Czarnek.

Jeden ze scenariuszy zakłada, że od poniedziałku do szkół wrócą uczniowie klas ósmych i maturzyści, czyli dwa roczniki, które w tym roku zdają ważne egzaminy od których zależy ich dalsza edukacja.

Uczniowie klas 1 - 3 wrócili do szkół 18 stycznia. Według danych Ministerstwa edukacji i nauki w trybie stacjonarnym działa 99 procent placówek.
Relacja Martyny Szymczakowskiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty