Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Władze lokalne, które są odpowiedzialne za przebieg szczepień, krytykują zarówno rząd federalny, jak i Brukselę, za błędy w procesie zakupu szczepionek.
Niemiecka prasa obwinia także Komisję Europejską oraz jej przewodniczącą Ursulę von der Leyen, za błędną decyzję podczas zakupu szczepionek.

W dalszym ciągu w Niemczech brakuje szczepionek. Minister zdrowia Jens Spahn podczas piątkowej konferencji prasowej wyraził nadzieję, że po dopuszczeniu za kilka dni trzeciej szczepionki firmy Astrazeneca, sytuacja się poprawi.

Premier Bawarii Markus Soeder skrytykował brukselką biurokrację.

- Do procesu zakupu i sposobu postępowania można mieć wiele zastrzeżeń. Nastąpiła błędna ocena jak szybko dostępna będzie szczepionka i która jest najlepsza. Europejski Trybunał Rozrachunkowy nazwał to doskonałą procedurą, ale w rzeczywistości nie odpowiadało to nadzwyczajnej sytuacji kryzysowej – powiedział Soeder.

W piatek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o prawie 13 tys. nowych zakażeniach i 855 zgonach. Z najnowszych informacji wynika, że obecnie z powodu koronawirusa 4164 osoby znajdują się na oddziałach intensywnej terapii i są podłączone do respiratorów.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty