Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Abp Marek Jędraszewski. Fot. www.wikipedia.org
Abp Marek Jędraszewski. Fot. www.wikipedia.org
Wielki Piątek to dzień żałoby, ale też krzyża Chrystusa, który daje nadzieję - mówi metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Tego dnia w Kościele katolickim upamiętnia się śmierć Jezusa.
"Chrystus - mimo że ukrzyżowany - jest zwycięski" - mówił arcybiskup Jędraszewski w programie Gość Wiadomości w TVP Info. Wskazał, że jest to prawda, którą przeżywamy w czasie Liturgii Wielkiego Piątku - czytając Ewangelię św. Jana. "Tam Chrystus, znajdujący się na krzyżu, jest Chrystusem zwycięskim, krzyż jest jego tronem, na którym zwycięża śmierć, nienawiść, grzech." - podkreślił metropolita krakowski. Wyjaśnił, że Jezus dobrowolnie przyjął krzyż, by zbawić ludzi. "Dlatego patrzymy na krzyż z wielką czcią i nadzieją, bo przez niego dokonało się zbawienie dla całego świata" - zaznaczył w TVP Info arcybiskup.

W tym roku Wielki Piątek zbiegł się z 16. rocznicą śmierci świętego Jana Pawła II. Arcybiskup Jędraszewski wspominał w tym kontekście odchodzenia papieża Polaka. Jak mówił hierarcha, "Ojciec święty może być dla nas przykładem, jak poddać się woli Bożej". "Ten moment pogodzenia się z losem, z koniecznością odchodzenia, pozostaje dla nas wszystkich niezapomnianą i ciągle wielką lekcją tego, jak żyć" - zaznaczył arcybiskup.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, o 21:37. Jego pontyfikat trwał 26 lat.
"Chrystus - mimo że ukrzyżowany - jest zwycięski" - mówił arcybiskup Jędraszewski w programie Gość Wiadomości w TVP Info.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty