Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Moskwa. Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Moskwa. Fot. pixabay.com / rperucho (CC0 domena publiczna)
Rosja zamierza wydalić pięciu polskich dyplomatów - można przeczytać w specjalnym komunikacie rosyjskiego MSZ.
Moskwa do tej pory oficjalnie nie poinformowała Polski o swoich zamiarach. Uznanie pięciu polskich dyplomatów za osoby niepożądane jest nieproporcjonalną odpowiedzią na czwartkową decyzję polskiego MSZ o wydaleniu z Polski trzech rosyjskich dyplomatów.

Rosyjskie MSZ w specjalnym komunikacie zwróciło uwagę na solidarność Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Informując o restrykcjach dyplomatycznych wobec amerykańskich urzędników i polityków, rosyjskie MSZ napisało w komunikacie: „Zwróciliśmy uwagę, jak szybko w Warszawie zawtórowano administracji USA żądając wyjazdu z Polski trzech rosyjskich dyplomatów. W związku z tym z Rosji zostanie wydalonych pięciu polskich dyplomatów”.

W czwartek Polskie MSZ przekazało ambasadorowi Rosji w Warszawie notę, w której poinformowało o uznaniu trzech rosyjskich dyplomatów za osoby niepożądane, które swoimi działaniami szkodzą Polsce.

Do tej pory w ostatnich latach, praktykowane były w stosunkach polsko-rosyjskich tak zwane retorsje lustrzane. Nieproporcjonalna odpowiedź Rosji pozostawia Polsce możliwość ogłoszenia kolejnych retorsji wobec Moskwy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty