Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Policja w Moskwie zatrzymała rzeczniczkę Aleksieja Nawalnego Kirę Jarmysz i szefową kanału "Nawalny LIVE" Lubow Sobol. W kilkudziesięciu miastach Rosji funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne przed zaplanowanymi na środę protestami opozycji.
Jak informuje portal OVD-info - policjanci przeszukują mieszkania zwolenników Aleksieja Nawalnego i niezależnych dziennikarzy.

Sztab Aleksieja Nawalnego ogłosił na dziś akcję protestacyjną w całej Rosji, która ma zmusić władze do podjęcia leczenia opozycjonisty. Polityk ma kłopoty z sercem, nerkami i kręgosłupem. W ciągu ponad 20 dni głodówki schudł kilkanaście kilogramów. Współpracownicy lidera opozycji alarmują, że stan jego zdrowia jest krytyczny i apelują do Rosjan o wsparcie. Według portalu OVD-info, w Moskwie, Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie, Piatigorsku i kilkudziesięciu innych miastach Rosji policja zapukała do drzwi działaczy opozycji i niezależnych dziennikarzy.

Część osób trafiła do policyjnych aresztów. Policja i prokuratura ostrzegają potencjalnych uczestników demonstracji przed odpowiedzialnością karną za złamanie rygorów ustawy o zgromadzeniach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty