Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister aktywów Państwowych zapowiedział fuzję PKN Orlen z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. W przyszłości obie firmy razem z LOTOS - em mają tworzyć koncern paliwowy.
We wtorek rząd przyjął uchwałę, która wskazuje kierunek działań dotyczących konsolidacji.

Jak powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin PKN Orlen przejmie zarówno PGNIG jak i LOTOS: - W praktyce oznacza to, że LOTOS oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zostaną przejęte przez Orlen. Dojdzie do fuzji bezgotówkowej, czyli będzie to transakcja bezgotówkowa, polegająca na podniesieniu poziomu udziałów Skarbu Państwa w PKN Orlen.

Celem fuzji ma być między innymi silniejsza pozycja koncernu na międzynarodowym rynku. Minister Jacek Sasin podkreślił, że konsolidacja jest niezbędna, by radzić sobie z coraz silniejszą konkurencją międzynarodowych koncernów paliwowych.
Jak powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin PKN Orlen przejmie zarówno PGNIG jak i LOTOS.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

PiS se szykuje MEGAMOLOCHA energetycznego, który będzie faktycznym monopolistą.
Tym samym zaniknie to, co stanowi jeden z filarów demokracji - wolność działalności gospodarczej oraz rynkowa gospodarcza konkurencyjność.
Podobnie PiS usiłuje załatwić praworządność przejmując kontrolę na sędziami i wymiarem sprawiedliwości,
A także wolność informacyjną i prawo do rzetelnej niezależnej informacji - przejmując rządowe media oraz rozproszone media lokalne.
Towarzysze z SLD te projekty popierają wspierając Przewodnią Siłę Narodu czynem!
Połączenie tych firm to bardzo dobra i w sumie jedyna słuszna decyzja. Obecnie tylko duże i oferujące szeroką ofertę firmy są w stanie stanowić konkurencję na rynku paliwowym.
Tak z ciekawości; Jan Nowak na kogo będziesz pan głosował? Czy to będzie jedyna praworządna partia,przestrzegająca wszelkie reguły demokracji ze swym genialnym przywódcą panem Budką?
@marek - przekleństwem Polski jest to, że tu zawsze trzeba wybierać mniejsze zło.
Wiesz kiedy były ostatnie głosowanie, gdzie wybierało się pomiędzy dobrem i złem?
Pewnie powiesz: w 1989 roku. NIE! To zła odpowiedź.
Faktyczne głosowania za czymś dobrym mieliśmy dwa:
Pierwsze, gdy w 1997 roku głosowaliśmy w referendum konstytucyjnym ZA konstytucją i wolnościami obywatelskimi (choć to już wówczas było skażone oszukańczym konkordatem z JPII)
I drugie , gdy w 2003 roku głosowaliśmy za wejściem Polski do Unii Europejskiej.
Zauważ! REFERENDUM to jedyne głosowania, gdy Polacy głosowali ZA czymś. Wybierając DOBRO.
Stąd też wszelkie władze, a zwłaszcza zamordystyczny PiS, czują taką niechęć do referendów
@ Paweł ... zgadzam się w 100 % !!! Niestety nadal są wśród Nas ludzie którzy z większą radością wolą zbierać szparagi u Niemca niż samemu zająć się ich uprawą ; ale czemu się dziwić kiedy Grodzki i PO proponuje dotacje dla podmiotów zagranicznych a pożyczki dla polskich firm , ze środków UE...?!
A ten dom pod Paryżem Obajtek już kupił ?
O tej konkurencyjności o której pisze Paweł jest oczywiście mowa o rynkach zagranicznych, bo w Polsce, w kwestii produkcji paliw, te firmy konkurencji nie mają i konkurują jedynie ze sobą niska marżą, teraz już nie będą musiały mieć takiej niskiej marży, oczywiście zapłaci za to konsument:) także w skrócie, dla tych firm może być to korzystne, w dłuższej perspektywie mogą dzieki temu przynosić większy dochód. Niestety ten zysk będzie się wiązał z wyższą ceną produktu dla odbiorcy końcowego, czyli nas wszystkich.
Przez takie decyzje o tworzeniu monopolu, zaczynam trzymać się za potfel. Jak przejmą mennicę to już w ogóle PLN przestanie być walutą. Jedna firma ma mieć full kontrolę na: benzynę, gaz, węgiel, czasopisma (co o niej piszą) i jeszcze niech produkcją pieniędzy się zajmą. I to wszystko pod zarządem 1 człowieka. Nie uważam, że to nie ma być polskie. Wszystko w jednych rękach - to dla mojego potrfela będzie masakra. I jeszcze się założę, że nie będzie za parę lat ważne co ta spółka ma - ważne, że dla ratowania tego giganta na stratach, zapłacę z podatków więcej niż obecnie na kopanie węgla!
oby SIARA tego nie przejął na MAXA !
; hahaaaaa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty