Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Estonia przywraca część ograniczeń epidemicznych. Ma to związek z coraz szybciej rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem.
Od poniedziałku w Estonii powraca obowiązek noszenia maseczek w komunikacji publicznej. Od przyszłego tygodnia zaczną obowiązywać ograniczenia związane z limitem osób na imprezach i w miejscach publicznych. Jeśli organizator wydarzenia nie zdecyduje się na sprawdzanie uczestników pod kątem zakażenia koronawirusem, to w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło przebywać maksymalnie do 50 osób.

W tym przypadku liczba uczestników imprez na świeżym powietrzu nie będzie mogła być wyższa niż 100.

Inaczej wyglądają limity jeśli organizator zapewni pełną kontrolę sanitarną. Wówczas w imprezach zamkniętych będzie mogło wziąć udział 6 tysięcy osób, a na powietrzu - nawet 12 tysięcy. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać certyfikaty szczepień lub ważny, negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ograniczenia dotyczyć też będą obiektów sakralnych, placówek teatralnych i kulturalnych.

W czerwcu i pierwszej połowie lipca w Estonii notowano po kilkanaście nowych zakażeń dziennie. W ostatnim tygodniu liczba wykrytych przypadków znów przekroczyła 200.
Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty