Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
W Belgii liczba dobowych zakażeń koronawirusem przekroczyła 3 tysiące, po raz pierwszy od maja. Rośnie także liczba zakażonych pacjentów w szpitalach oraz zgonów.
Według najnowszych danych belgijskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, między 10 a 16 października było średnio ponad 3150 zakażeń w ciągu doby. To wzrost o połowę w porównaniu z poprzednim 7-dniowym okresem.

Dziennie do szpitali przyjmowano 80 osób, to o 40 procent więcej. Obecnie na oddziałach leży prawie tysiąc pacjentów z COVID-19, 230 jest na OIOM-ach. Średnia dobowa liczba zgonów wzrosła do 11.

Wirusolog Steven Van Gucht, który doradza rządowi i jest w zespole zajmującym się walką z pandemią mówi, że nie ma powodu do paniki, ale trzeba zachować ostrożność. Dodaje, że wzrost przypadków zakażeń był do przewidzenia w związku ze złagodzeniem ograniczeń i ochłodzeniem. Ponowił apel o szczepienie się. Argumentował, że 90 procent pacjentów trafiających do szpitali z poważnym przebiegiem choroby to osoby, które nie przyjęły preparatów przeciwko COVID-19.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty