Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Fuzz (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Fuzz (CC0 domena publiczna)
Brytyjczycy zaostrzają zasady przybywania do Zjednoczonego Królestwa. To efekt pojawienia się nowego wariantu koronawirusa.
To efekt pojawienia się nowego wariantu koronawirusa. "Musimy kupić sobie czas" - mówił premier Boris Johnson na zwołanej w trybie nadzwyczajnym konferencji prasowej. Zaszczepieni przybysze z Polski, Niemiec czy USA będą teraz musieli wykupić droższy test i przygotować na kwarantannę tuż po dotarciu na miejsce.

"Będziemy wymagać, by każdy, kto przybywa do Zjednoczonego Królestwa wykonał test PCR, najpóźniej w drugim dniu od przyjazdu. Dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku, będą musieli pozostać w izolacji" - ogłosił premier. Rząd nie podaje na razie, od kiedy przepisy będą obowiązywać.

Niezaszczepionych wciąż obowiązują ostrzejsze zasady: dwa testy PCR i 10 dni obowiązkowej kwarantanny. Boris Johnson zastrzegł, że wciąż czeka na dalsze dane na temat wariantu, ale na razie rząd musi podejmować środki bezpieczeństwa. Zapowiedział, że władze będą starały się przyśpieszyć program szczepień.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty