Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / FilipFilipovic (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / FilipFilipovic (CC0 domena publiczna)
Stany Zjednoczone ostrzegają Kreml, że w przypadku inwazji Moskwy na Ukrainę zastosują sankcje ekonomiczne, które uderzą w rosyjskie sektory strategiczne.
Biały Dom zapewnia, że USA i Europa są zjednoczone w sprawie "przytłaczającej" odpowiedzi na potencjalną agresję ze strony Rosji. Biały Dom oświadczył, że w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę USA zastosują wobec Moskwy sankcje, których nawet nie rozważano w 2014 roku.

- Nie będą one wprowadzane stopniowo, tylko od razu na pełną skalę - powiedział wysoki rangą przedstawiciel administracji.

Sankcje ekonomiczne wobec Rosji mają objąć nie tylko sektor finansowy i napływ kapitału zagranicznego, lecz także zaawansowane technologie, których większość ma komponenty amerykańskie.

- Ograniczenia eksportowe, które przygotowujemy z naszymi partnerami. uderzą bardzo mocno w strategiczne ambicje Putina uprzemysłowienia rosyjskiej gospodarki - powiedział przedstawiciel Białego Domu.

Urzędnik dodał, że choć działania USA i Unii Europejskiej mogą nie być identyczne, Zachód jest zjednoczony, by Rosja poniosła dotkliwe konsekwencje swoich agresywnych działań.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty