Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

- Gałęzie i rusztowania powybijały okna i witryny sklepów, uszkodziły setki aut - powiedział burmistrz Paderbornu, Michael Dreier. źródło: https://www.rnd.de
- Gałęzie i rusztowania powybijały okna i witryny sklepów, uszkodziły setki aut - powiedział burmistrz Paderbornu, Michael Dreier. źródło: https://www.rnd.de
Nadrenia Północna-Westfalia ponownie zmaga się ze skutkami nawałnic. W kilku miastach huragan wyrwał drzewa i pozrywał dachy. Jedna osoba zginęła, a co najmniej 40 zostało rannych.
O "ogromnej skali zniszczeń" poinformowały władze nadreńskiego miasta Paderborn. W ciągu kilkunastu godzin przetoczyły się nad nim trzy trąby powietrzne, pozostawiając za sobą ślady spustoszeń. Włodarze zaapelowali o pozostanie w domach.

- Spora część śródmieścia została zniszczona. Drzewa przewracały się jak zapałki. Wszędzie zalega rozbite szkło, które zakłóca ruch uliczny. Gałęzie i rusztowania powybijały okna i witryny sklepów, uszkodziły setki aut - powiedział burmistrz Paderbornu, Michael Dreier.

W wyniku burz i silnych orkanów ucierpiały też pobliskie miasta Lippstadt i Hoexter, a w Nadrenii-Palatynacie w zalanej piwnicy zginął 38-letni mężczyzna.

W Bawarii kilkanaście osób zostało rannych, gdy szukało schronienia w drewnianym domu. Latające dachówki i śmieci zniszczyły także budynki w okolicach Düsseldorfu.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty