Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / WiR_Pixs (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / WiR_Pixs (CC0 domena publiczna)
Trwa 89 dzień wojny na Ukrainie. Najintensywniejsze działania zbrojne prowadzone były w Donbasie, zwłaszcza w obwodzie ługańskim. Rosjanie wznowili też ataki w obwodzie charkowskim - w okolicach Iziumu.
Jak wynika z porannego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie kolejną dobę atakowali Siewierodonieck z okolic wsi Toszkiwka w obwodzie ługańskim. Intensywne ataki Rosjanie prowadzili też w kierunku Bachmutu w obwodzie donieckim.

W niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą mówił, że obrona tych terytoriów kosztuje życie wielu ukraińskich żołnierzy. Jak mówił, codziennie od około 50 do 100 ukraińskich wojskowych ginie na najtrudniejszym - wschodnim odcinku frontu.

Ponadto, według sił ukraińskich, Rosjanie przygotowują się do wznowienia ofensywy w okolicach miasta Izium w obwodzie charkowskim. Tam w ciągu ostatniej doby szturmowali wieś Dowheńke, ale ukraińska armia odparła atak.

Ataki Rosjan, zwłaszcza na wschodzie, powodują kolejne straty wśród ludności cywilnej. Według władz obwodu ługańskiego, zeszłej doby wskutek rosyjskich ostrzałów zniszczonych zostało tam 70 budynków.

Są informacje o rannych i zabitych cywilach. Rosyjskie pociski spadały między innymi na Siewierodonieck, Lisiczańsk, Nowodrużewsk, Zołote i Hirskie.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty