Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W trakcie prezydentury rezydencja w Mar-a-Lago nazywana była "Zimowym Białym Domem". Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
W trakcie prezydentury rezydencja w Mar-a-Lago nazywana była "Zimowym Białym Domem". Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Agenci Federalnego Biura Śledczego przeszukali dom Donalda Trumpa w Palm Beach na Florydzie.
Według amerykańskich mediów, przeszukanie miało związek ze śledztwem w sprawie obchodzenia się byłego prezydenta z poufnymi dokumentami Białego Domu. Donald Trump skrytykował działania FBI.

Na początku tego roku amerykańskie Archiwa Państwowe poinformowały, że odzyskały od Donalda Trumpa 15 kartonów z dokumentami, które były prezydent zabrał ze sobą z Białego Domu. Urząd powiadomił Kongres, że były wśród nich tajne dokumenty rządowe i że jest w kontakcie z Departamentem Sprawiedliwości, który prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

W poniedziałek rano do rezydencji byłego prezydenta Mar-a-Lago wkroczyli agenci FBI z nakazem przeszukania. Donald Trump, który przebywał wówczas w Nowym Jorku, wyraził oburzenie działaniami FBI.

"Nic takiego nigdy wcześniej nie przydarzyło się prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Ten niezapowiedziany nalot na mój dom nie był ani konieczny, ani właściwy" - napisał w oświadczeniu.

FBI odmówiło komentarza w tej sprawie. Aby przeprowadzić takie przeszukanie, agencja musiała jednak przekonać sędziego, że ma podstawy, by sądzić, iż mogło zostać popełnione przestępstwo. Część polityków republikańskich zarzuciła Departamentowi Sprawiedliwości upolitycznienie.

Biały Dom zapewnia, że prezydent Joe Biden ani jego współpracownicy nie zostali uprzedzeni o planowanym przeszukaniu rezydencji Donalda Trumpa i dowiedzieli się o tym po fakcie z mediów społecznościowych.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty