Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova (CC0 domena publiczna)
Rosja będzie w wojnie z Ukrainą prowadziła grę na przeczekanie - uważa rosyjski opozycjonista Leonid Wołkow.
Bliski współpracownik Aleksieja Nawalnego oświadczył na swoim wideoblogu, że taka polityka Władimira Putina kosztowała już życie tysięcy Ukraińców i Rosjan. Wcześniej rosyjskie media niezależne zauważyły, że w ostatnich tygodniach kremlowski dyktator unika wypowiedzi na temat wojny w Ukrainie, a jego notowania w Rosji i wśród sojuszników z państwa dawnego Związku Sowieckiego znacząco spadły.

W ocenie Leonida Wołkowa, Władimir Putin wielokrotnie wywoływał światowe kryzysy, a później czekał, aż zmienią się przywódcy zachodnich państw, w tym Stanów Zjednoczonych, aby nawiązać kontakty z ich następcami i odzyskać wpływy.

- Plan Putina jest prosty. Siedzieć i czekać, i opłacać te czas oczekiwania życiem dziesiątek, setek tysięcy rosyjskich żołnierzy. On zdaje sobie sprawę, że kim by nie był jego współrozmówca w międzynarodowych stosunkach, to człowiek ten na pewno się zmieni, a Putin nie musi odchodzić. Władimirowi Putinowi udało się tę niezmienność uczynić swoim atutem - tłumaczy rosyjski opozycjonista.

Leonid Wołkow podkreślił, że tym razem rosyjski dyktator przeliczył się, bo niezależne od przebiegu procesów demokratycznych na świecie, żaden przywódca cywilizowanego świata nie da się już oszukać i nie będzie chciał z nim rozmawiać.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty