Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Donald Trump, były prezydent Stanów Zjednoczonych ponownie będzie mógł korzystać ze swoich kont na Facebooku i Instagramie.
Konta po dwóch latach przerwy zostaną odwieszone. Zostały zablokowane w następstwie ataku zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol po jego wiecu 6 stycznia 2021 roku.

Po reaktywacji kont na Facebooku i Instagramie Donald Trump ponownie uzyska dostęp do ogromnych i potężnych platform komunikacyjnych i do zbierania funduszy w chwili, gdy rozpoczyna swoją trzecią bitwę o Biały Dom – zgodnie piszą amerykańskie media. Decyzję o odwieszeniu kont byłego prezydenta podjęła firma Meta obsługujące te media społecznościowe.

Nie wiadomo jednak czy on sam będzie chciał z nich korzystać. W sprawie tej wypuszczony został oficjalny komunikat.

"Naszą determinacją jest to, że ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego wystarczająco się zmniejszyło. W związku z tym w nadchodzących tygodniach przywrócimy konta pana Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie. Robimy to jednak z nowymi barierami ochronnymi, aby powstrzymać powtarzające się wykroczenia" – czytamy.

Twitter przywrócił konto Donalda Trumpa w listopadzie - po przejęciu go przez miliardera Elona Muska - ale były prezydent nie wznowił jeszcze tweetowania na tej platformie. Podczas sprawowania urzędu był bardzo aktywny w mediach społecznościowych.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty