Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. pixabay.com / JancickaL (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / JancickaL (CC0 domena publiczna)
Dziś dowiemy się, kto zostanie nowym prezydentem Czech i zastąpi na tym stanowisku Miloša Zemana. U naszych południowych sąsiadów trwa druga tura wyborów. Cieszą się one dużym zainteresowaniem - już wczoraj w wielu obwodach frekwencja przekroczyła 55 procent.
W drugiej turze wyborów znaleźli się były premier Andrej Babiš oraz emerytowany generał Petr Pavel. Faworytem sondaży i bukmacherów jest ten drugi. "Moim mottem jest współpraca, przyzwoitość i normalna komunikacja. Myślę, że tego nam w ostatnich latach bardzo brakowało" - powiedział Petr Pavel po tym jak oddał wczoraj swój głos.

Andrej Babiš traktuje wybory jako referendum w swojej sprawie. "Jeśli ludzie mają wrażenie, że jest im gorzej niż za Babiša, to niech głosują na tego Babiša, a potem Babiš na zamku będzie starał się im pomagać" - powiedział kandydat na prezydenta.

Sobotnie głosowanie potrwa do 14:00. Jego wyniki możemy poznać niespełna trzy godziny później. W związku z szybkim tempem zliczania głosów przez urząd statystyczny, w Czechach nie przeprowadza się badań exit poll.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty