Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Jerozolima. Fot. www.pixabay.com/photo-556044 (domena publiczna)
Jerozolima. Fot. www.pixabay.com/photo-556044 (domena publiczna)
Kolejny akt nienawiści wobec chrześcijan w Jerozolimie. Żydowski napastnik zniszczył figurę Chrystusa w jednym z katolickich kościołów na Starym Mieście. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
Do incydentu doszło około 8.30 rano. 40-letni Żyd amerykańskiego pochodzenia wszedł do Kościoła Biczowania w centrum Jerozolimy i zrzucił na ziemię figurę Chrystusa, która stała przy ołtarzu. Mężczyzna został obezwładniony przez pracującego na miejscu ochroniarza, a następnie zatrzymany przez policję.

To kolejny akt nienawiści wymierzony w ostatnich miesiącach w chrześcijan. W Nowy Rok dwóch izraelskich ekstremistów zdewastowało 30 zabytkowych grobów na prawosławnym cmentarzu na Górze Syjon. Kilka dni później na murach ormiańskiego klasztoru pojawiło się obraźliwe wobec chrześcijan graffiti. Kilka dni temu grupa izraelskich ekstremistów zdemolowała restauracje w chrześcijańskiej dzielnicy Starego Miasta.

Powołana przez najważniejsze kościoły chrześcijańskie kampania w obronie chrześcijan twierdzi, że liczba aktów wandalizmu i nienawiści wobec wyznawców Chrystusa jest w Jerozolimie największa od lat. W ubiegłym roku w mieście zanotowano 50 incydentów takich, jak próby podpalenia świątyń, pobicia chrześcijan i plucie na duchownych.

Wszystko dzieje się w czasie, gdy napięcie w Jerozolimie jest bardzo wysokie. Po ostatnich najazdach izraelskiej armii na palestyńskie osiedla na Zachodnim Brzegu palestyński napastnik zastrzelił siedem osób w synagodze w Jerozolimie. W mieście ogłoszono stan podwyższonej gotowości sił bezpieczeństwa. Dochodzi też do linczów na Arabach oraz zamieszek w palestyńskich dzielnicach.

Skrajnie prawicowa koalicja, która rządzi Izraelem, opowiada się za radykalnymi rozwiązaniami sytuacji. Władze zdecydowały, że więcej Izraelczyków będzie mogło nosić broń, a palestyńskim napastnikom będzie odbierane obywatelstwo.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty