Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Zmniejsza się liczba kierowców złapanych na przekraczaniu prędkości. Według danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, od początku stycznia do 26 marca zanotowano ponad 160 tysięcy tego rodzaju wykroczeń.
Szef GITD Alvin Gajadhur powiedział, że jest to spadek o 25 procent w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku. Ze statystyk GITD wynika, że o około 40 procent spadła liczba wykroczeń polegająca na przekroczeniu prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Za takie złamanie obowiązujących przepisów grozi zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. W pierwszym kwartale tego roku było 578 takich przypadków.

Alvin Gajadhur wskazał, że za mniejszą liczbą wykroczeń stoją przede wszystkim zaostrzone przepisy i wyższe kary za tego rodzaju przewinienia. Zaznaczył, że wysokie kary powstrzymują wielu kierowców przed niebezpieczną i piracką jazdą.

Za przekroczenie prędkości kierowca może otrzymać nawet pięć tysięcy złotych mandatu. GITD dysponuje fotoradarami, które mierzą prędkość, a także urządzeniami do jej odcinkowego pomiaru.
Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty