Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

źródło: https://twitter.com/prezydentpl
źródło: https://twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda na poligonie Orzysz podpisał postanowienie w sprawie określenia "Głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039". To najważniejszy dokument określający szczegółowe priorytety rozwoju Sił Zbrojnych wydawany przez prezydenta.
Wśród głównych kwestii włączonych do agendy rozwoju sił zbrojnych będą kwestie uzbrojenia. Założenia będą konsekwencją doświadczeń ostatniego roku i zdiagnozowanych potrzeb w zakresie zbrojeniowym. Doceniony ma być segment produkcji amunicji.

Ustawa o obronie ojczyzny precyzuje, że prezydent, jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, określa w drodze postanowienia, na wniosek ministra obrony, główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa. Dokument jest aktualizowany i wydawany co cztery lata. Ostatnio doszło do tego w 2019 roku.

Tegoroczne wydanie GKR rozpocznie cykl programowania rozwoju armii w 15-letniej perspektywie. Projekt jest w tej chwili w opracowywany we współpracy z MON i BBN, będzie miał jednak charakter niejawny.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty