Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Aleksander Łukaszenka. Fot. www.wikipedia.org / Ekaterina Shtukina, Government.ru
Aleksander Łukaszenka. Fot. www.wikipedia.org / Ekaterina Shtukina, Government.ru
Białoruski reżim wezwał Rosję i Ukrainę do zawieszenia broni. Mówił o tym w orędziu do Zgromadzenia Narodowego Aleksander Łukaszenka.
Białoruś od początku wspiera rosyjską inwazję na Ukrainę, udostępnia agresorowi swoje bazy, z których Moskwa atakuje ukraińskie pozycje, szkoli i wyposaża rosyjskich żołnierzy.

W trakcie wystąpienia do Zgromadzenia Narodowego białoruski dyktator wezwał Rosję i Ukrainę do przerwania działań bojowych i ogłoszenia rozejmu, bez prawa przemieszczania sprzętu wojskowego i żołnierzy. Jednocześnie oskarżył zachodnie państwa o podżeganie Ukraińców do wojny i zagroził użyciem przez Moskwę "całej siły armii" dla przeciwdziałania konfliktowi.

Aleksander Łukaszenka oświadczył, że to on jest inicjatorem rozmieszczenia na Białorusi rosyjskiej broni jądrowej. W jego ocenie, zapewni to bezpieczeństwo Białorusi.

Rosyjscy opozycjoniści zwracają uwagę, że Aleksander Łukaszenka całkowicie uzależnił swój kraj od Rosji, a każda jego publiczna wypowiedź jest próbą przypodobania się Kremlowi. Przypominają też, że białoruski reżim przetrzymuje w więzieniach tysiące ludzi, w tym działaczy obywatelskich, obrońców praw człowieka i niezależnych dziennikarzy.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty