Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Donald Trump oficjalnie we wtorek usłyszy zarzuty wystosowane wobec niego przez prokuraturę Nowego Jorku. Były prezydent zapowiedział, że stawi się na wezwanie.
Sprawa dotyczyć ma kampanii w 2016 roku i przekazania aktorece filmów dla dorosłych Stormy Daniels 130 tysięcy dolarów w zamian za milczenie o domniemanych stosunkach seksualnych pary. Donald Trump przebywa obecnie w swojej rezydencji na Florydzie w Mar-a-Lago. Na miejscu gromadzą się jego zwolennicy, aby wyrazić poparcie.

Donald Trump, w swojej rezydencji na Florydzie, dowiedział się oficjalnie, że we wtorek zostaną mu w Nowym Jorku przedstawione zarzuty. Od kilku dni zapowiadał, że zostanie aresztowany i apelował do swoich zwolenników, aby z tego powodu demonstrowali swój sprzeciw na krajowych protestach. Setki osób popierających byłego prezydenta i wierzących w jego niewinność zgromadziło się pod jego domem i zorganizowało specjalny happening.

- Wiedzieliśmy że to się wydarzy, to kolejne polowanie na czarownice, kolejna ściema. Nie jestem tym zaskoczony, dlatego tutaj jesteśmy, żeby wspierać prezydenta Trumpa. Wiemy, że to kolejne polowanie na czarownice, chcą go oczernić i uniemożliwić mu start w wyborach. Chcemy go wesprzeć. - To naprawdę bardzo smutne, to smutny dzień dla Stanów Zjednoczonych. Cała ta sytuacja została zorganizowana, żeby go zaatakować. Szukali na niego haków odkąd ogłosił, że będzie startował w wyborach - podkreślają zwolennicy Donalda Trumpa.

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek w dniu ogłoszenia oskarżeń protesty nasilają się. Donald Trump jest pierwszym amerykańskim prezydentem w historii, wobec którego formułowane są zarzuty.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty