Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Joe Biden potępił rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na Białorusi. W odpowiedzi na pytanie Polskiego Radia amerykański przywódca powiedział, że jego reakcja na plany Rosji jest „skrajnie negatywna”.
Rosyjski minister obrony ogłosił w tym tygodniu porozumienie z władzami w Mińsku o rozmieszczeniu na terytorium Białorusi taktycznej broni jądrowej. Prezydent Aleksander Łukaszenka powiedział w piątek, że broń ta jest już w drodze. O reakcję na te plany korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał prezydenta Joe Bidena. „Moja reakcja jest skrajnie negatywna” - odpowiedział amerykański przywódca przed odlotem helikopterem Marine One do Camp David.

Po podpisaniu porozumienia w sprawie taktycznej broni jądrowej przez Rosję i Białoruś rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, ze prezydent Biden będzie monitorował sytuację ale zaznaczyła, ze USA nie widzą na razie powodu do zmiany własnej „postawy nuklearnej”. Jean-Pierre oceniła działania Putina jako prowokacyjne i podkreśliła, że USA pozostają wierne zobowiązaniom do zbiorowej obrony w ramach NATO.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty