Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Joachim Brudziński mówił, że rolą PiS-u w Unii Europejskiej jest dbanie o interesy narodowe. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Joachim Brudziński mówił, że rolą PiS-u w Unii Europejskiej jest dbanie o interesy narodowe. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Polska czerpie wiele korzyści z obecności w Unii Europejskiej, ale - jak stwierdził - nasz kraj wchodził do Wspólnoty, która opierała się na innych fundamentach niż obecnie - uważa europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Joachim Brudziński.
Polityk otworzył konferencję w Drezdenku w województwie lubuskim poświęconą kierunkowi rozwoju Unii.

Europoseł jest zdania, że Polska wchodziła do Unii Europejskiej opierającej się na równych, suwerennych i podmiotowych państwach, a "nie wstępowaliśmy do Unii Europejskiej, którą zaproponował podczas swojego ostatniego wystąpienia w Parlamencie Europejskim kanclerz Niemiec. Olaf Scholz".

- Czyli do Unii Europejskiej, w której de facto dwa państwa: Francja, a przede wszystkim Niemcy, będą miały głos decydujący. Próby podejmowane dzisiaj przez tzw. europejski mainstream, brukselski, próby odchodzące od zasady jednomyślności w ramach głosowań na poziomie państw członkowskich w Radzie Europejskiej są niczym innym, jak próbą podporządkowania tego wspaniałego projektu, jakim była Unia Europejska w zamyśle ojców-założycieli pod dyktando i dominację de facto Berlina, jak i w jakimś stopniu, Paryża - powiedział.

Joachim Brudziński mówił też, że rolą PiS-u w Unii Europejskiej jest dbanie o interesy narodowe. I przekonywał, że politycy starają się to czynić na miarę ich możliwości.
- Próby podejmowane dzisiaj przez tzw. europejski mainstream, brukselski, próby odchodzące od zasady jednomyślności w ramach głosowań na poziomie państw członkowskich w Radzie Europejskiej są niczym innym, jak próbą podporządkowania tego wspaniałego projektu, jakim była Unia Europejska w zamyśle ojców-założycieli pod dyktando i dominację de facto Berlina, jak i w jakimś stopniu, Paryża - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty