Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Afera na wysokich unijnych szczeblach władzy zamiatana pod dywan - ocenia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa.
Na początku kwietnia belgijska policja weszła i przeszukała siedzibę Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Policja miała przejąć komputery związane z oszustwami finansowymi, w które mają być zamieszani pracownicy EPL.

W Polskim Radiu 24 eurodeputowana zwróciła uwagę, że kwestia nadużyć w UE została jednak wykluczona z debaty. - Miały być naprawdę bardzo poważne decyzje podjęte w zakresie uruchomienia procedur antykorupcyjnych w samym Parlamencie Europejskim. Skończyło się na 10 punktach, o których dziś już nikt specjalnie nie pamięta - ich treści, a co dopiero kwestii wdrażania. Mamy za chwilę końcówkę kadencji i właściwie niewyciągnięte zostały żadne wnioski - powiedziała Beata Kempa.

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim wybuchła pod koniec ubiegłego roku, wraz z zatrzymaniem byłej już wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Evy Kaili. Według śledczych, była ona jedną z osób, które przyjmowały łapówki od Kataru.
W Polskim Radiu 24 eurodeputowana zwróciła uwagę, że kwestia nadużyć w UE została jednak wykluczona z debaty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty