Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Wojska rosyjskie zwiększają liczbę ataków artyleryjskich w Bachmucie. Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar powiedziała, że walki w Bachmucie nie ustały.
Ukraińskie Siły Zbrojne powstrzymały rosyjską ofensywę na tym odcinku frontu. Natomiast Rosjanie zmieniają taktykę i przegrupowują swoje oddziały. Hanna Malar zauważyła, że z uwagi na to, iż ukraińskie wojska kontrolują wzgórza wokół miasta, zadają bolesne straty rosyjskim okupantom.

- Aktywność ofensywna wroga została tam wstrzymana. Z posiadanych informacji wynika, że panuje tam cisza. W rzeczywistości wróg zwiększył liczbę ataków artyleryjskich. Jest to liczba porównywalna z okresem, gdy w Bachmucie toczyły się najbardziej zaciekłe walki. Siły rosyjskie nadal przegrupowują się w Bachmucie, a ukraińskie siły zbrojne uniemożliwiają im to w każdy dostępny sposób. Ze względu na fakt, że zajęliśmy niektóre z dominujących wzgórz wokół Bachmutu, możemy przeszkadzać wrogowi i komplikować wszystkie zadania, które próbuje wykonać - powiedziała.

Hanna Malar wyjaśniła, że to, co teraz wydaje się ciszą, jest w rzeczywistości przygotowaniem obu stron do kontynuowania walki. Dodała, że ukraińskie siły obronne wykonują zadania mające zwiększyć ich zdolności bojowe.

Wcześniej szef rosyjskiej Grupy Wagnera, Jewgienij Prigożyn ogłosił rozpoczęcie wycofywania swych ludzi z Bachmutu. Ministerstwo Obrony Ukrainy potwierdziło, że jednostki te są już zastępowane na przedmieściach przez rosyjskie siły zbrojne, ale w mieście nadal pozostają wagnerowcy.
- Siły rosyjskie nadal przegrupowują się w Bachmucie, a ukraińskie siły zbrojne uniemożliwiają im to w każdy dostępny sposób. Ze względu na fakt, że zajęliśmy niektóre z dominujących wzgórz wokół Bachmutu, możemy przeszkadzać wrogowi i komplikować wszystkie zadania, które próbuje wykonać - powiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty