Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
"Przestrzegam ukraińskie władze, bo jeśli będą eskalować ten konflikt, będziemy dokładać kolejne produkty do zakazu wwozu na terytorium Polski" - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Polsat News. To odpowiedź na zapowiedzi Kijowa o kolejnych embargach na polskie produkty, nakładanych z powodu przedłużenia przez nasz kraj zakazu importu ukraińskiego zboża.
Szef rządu wezwał Ukraińców do zrozumienia naszych interesów. - My naszych interesów będzie bronić z całą stanowczością. Dostrzegamy kłopoty po stronie ukraińskiej, dla nas interesy naszego rolnika są najważniejsze. To oznacza, że nie zgadzamy się z żadnym regulacjami, rozporządzeniami, bądź pozwami, które przeciwko nam są kierowane - ponieważ oznacza to, że ktoś nie rozumie, do jakiej destabilizacji Polski rynek rolny został doprowadzony.

15 września Komisja Europejska zniosła zakaz importu ukraińskiego zboża i innych produktów spożywczych do Unii. Polska, Słowacja i Węgry zdecydowały na jego jednostronne przedłużenie. Ukraina skierowała do Światowej Organizacji Handlu skargę na działania Polski, Węgier i Słowacji w związku z utrzymaniem embarga.
Szef rządu wezwał Ukraińców do zrozumienia naszych interesów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty