Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Fot. pixabay.com / ID 9743366 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ID 9743366 (CC0 domena publiczna)
Ambasador Ukrainy w Polsce, który został wezwany w trybie pilnym do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, usłyszał zdecydowany protest strony polskiej wobec sformułowań wygłoszonych prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, o tym, jakoby część państw UE pozorowała solidarność, jednocześnie pośrednio wspierając Rosję.
Wasyl Zwarycz został przyjęty przez wiceministra Pawła Jabłońskiego. Jak napisano w komunikacie po spotkaniu, wiceminister wskazał, że w stosunku do Polski jest to teza nieprawdziwa, a ponadto szczególnie nieuprawniona wobec naszego kraju, wspomagającego Ukrainę od pierwszych dni wojny.

Wiceminister Paweł Jabłoński wskazał, że naciski na Polskę na forach wielostronnych, czy kierowanie skarg do międzynarodowych trybunałów nie są właściwymi metodami rozwiązywania sporów między naszymi państwami.

Zaznaczył też, że działania te nie będą wobec Polski skuteczne, ponieważ kroki podjęte przez polski rząd w obronie interesu polskich rolników, są zgodne z prawem krajowym, unijnym i międzynarodowym.

Wiceminister Paweł Jabłoński wyraził oczekiwanie, że zarówno polityka prowadzona przez władze Ukrainy, jak i publiczna komunikacja z ich strony, będzie odzwierciedlać rzeczywisty charakter stosunków polsko-ukraińskich, zarówno obecnych jak i historycznych, z uwzględnieniem bezprecedensowej pomocy okazywanej przez Polskę i Polaków ludności ukraińskiej oraz państwu ukraińskiemu, a także pełnego obrazu naszej dobrej współpracy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty