Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Frank-Walter Steinmeier. Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Marc Müller
Frank-Walter Steinmeier. Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Marc Müller
Niemcy i Włochy ponoszą największy ciężar obecnego kryzysu migracyjnego - uważa prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.
W wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie "Corriere della Sera", opublikowanym także w dzienniku "Die Welt", polityk bije na alarm, domagając się mechanizmu "obowiązkowej solidarności".

Prezydent Frank-Walter Steinmeier, przebywający obecnie z trzydniową wizytą w Rzymie, wyraził słowa uznania dla trudu włożonego przez Włochów w walkę z kryzysem migracyjnym.

"Europa nie uznała w wystarczający sposób wzięcia tej odpowiedzialności przez stronę włoską" - zaznaczył.

Gospodarz Pałacu Bellevue dodał, że także w jego kraju nie ma obecnie pilniejszego problemu niż nieustający napływ uchodźców. Według niego Niemcy są głównym krajem docelowym dla osób docierających szlakami migracyjnymi ze wschodu i południa.

"Ponad jedną trzecią wniosków azylowych, złożonych w pierwszej połowie roku w Unii Europejskiej, odnotowano w Niemczech" - powiedział.

Takich głosów jest za Odrą coraz więcej, bez względu na polityczne barwy. Wyłania się z nich obraz kraju, w którym nie ma już miejsca na dalszych imigrantów.

Premier Hesji Boris Rhein zażądał wzmocnienia kontroli na granicy z Polską. Lider bawarskiej CSU Markus Söder domaga się zaś przywrócenia górnego limitu liczby przyjmowanych uchodźców. Wielu polityków, w tym sam prezydent, opowiada się za przymusową relokacją, wykluczaną jednak przez inne państwa członkowskie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty