Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Jarosław Kaczyński. Fot. twitter.com/pisorgpl
Jarosław Kaczyński. Fot. twitter.com/pisorgpl
Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej we Wrocławiu odniósł się do sprawy wiz, które polskie konsulaty miały wystawiać imigrantom za łapówki.
Szef PiS stwierdził, że skala procederu jest tysiąc razy mniejsza niż przedstawiają to polityczni przeciwnicy. Przekazał, że tych wiz było 268, a nie 250 tysięcy, jak przedstawia to opozycja.

Urzędnicy polskich konsulatów mieli za łapówki wydawać wizy Schengen imigrantom. Proceder odkryło w ubiegłym roku Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Prokuratura postawiła zarzuty w tej sprawie siedmiu osobom podejrzanym o nielegalne przyspieszanie postępowania wizowego. Żadna z tych osób nie jest urzędnikiem państwowym. Trzech podejrzanych trafiło do aresztu.

Badanie nieprawidłowości dotyczy polskich placówek dyplomatycznych m.in. w Hongkongu, Tajwanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Indiach.

31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki w związku z trwającym postępowaniem odwołał wiceministra spraw zagranicznych Piotr Wawrzyka. Wyjaśnił, że dymisja ma przeciąć jakiekolwiek wątpliwości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty