Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_migracyjny_w_Europie.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_migracyjny_w_Europie.
Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski powiedział w Polskim Radiu 24, że u podstaw problemu z kolejną falą nielegalnych imigrantów leży pomieszanie pojęć: imigranci i uchodźcy.
Na włoską wyspę Lampedusa wciąż przybywają migranci, głównie z Północnej Afryki. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen kilka dni temu odwiedziła wyspę i spotkała się z premier Włoch, Giorgią Meloni.

Jacek Saryusz-Wolski powołał się na dane Frontexu i stwierdził, że 90 procent migrantów, przybywających w obecnej fali na Lampedusę, to obywatele krajów kontrolowanych przez najemników z rosyjskiej grupy Wagnera. "92 procent przybywających, ale jeszcze w czasach bałkańskich, to - według definicji konwencji genewskiej- nie są uchodźcy, a teraz okazuje się, że 90 procent z nich to są ludzie z krajów kontrolowanych przez Rosję dzięki grupie Wagnera" - powiedział eurodeputowany. W jego opinii, kolejna fala nielegalnych imigrantów jest sterowana przez Rosję po to, aby zdestabilizować Europę.

Jedno z pytań w referendum, które odbędzie sie razem z wyborami parlamentarnymi 15 października będzie brzmiało: "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty