Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Fot. twitter.com/MON_GOV_PL
Rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska powiedziała, że na granicy polsko-białoruskiej działa sieć pomocy humanitarnej. W siedzibie MSWiA w Warszawie odbyła się konferencja na temat premiery filmu Agnieszki Holland.
Porucznik Anna Michalska podczas konferencji podkreśliła, że Straż Graniczna pomaga wszystkim, którzy tej pomocy oczekują. „Są zapewnione, zabezpieczone materiały, które możemy cudzoziemcom dawać zaraz po nielegalnym przekroczeniu przez nich granicy. Funkcjonariusze w samochodach służbowych wożą - czy to koce termiczne czy żywność energetyczną. Straż Graniczna posiada to zabezpieczenie dzięki współpracy z różnego rodzaju stowarzyszeniami i fundacjami” - podkreśliła porucznik Anna Michalska.

„Niestety wiele fundacji odmówiło chęci współpracy i rozmów z nami” - dodała. Rzeczniczka Straży Granicznej zwróciła uwagę, że w tym roku było 21 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy. Kilka tysięcy osób ubiegało się o ochronę międzynarodową. „Te osoby zapłaciły za tranzyt przez terytorium Polski, więc kiedy opuszczają Polskę, próbują po raz kolejny, z powrotem tutaj się dostać, gdyż maja opłaconą drogę do Niemiec”. - tłumaczyła. „Wiemy, że w ostatnim czasie te osoby są przewożone na inne odcinki granicy z Białorusią - czy to z Litwą, czy z Łotwą”. -poinformowała porucznik Anna Michalska.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży powiedział, że poziom bezpieczeństwa w kraju jest wyższy niż w czasach rządu koalicji PO-PSL, a żołnierze z narażeniem życia wykonują powierzoną im misję. „Dzięki tej aktywności i ich postawie, niezwykle odważnej i mężnej - Polacy czują się w Polsce bezpiecznie. Jeżeli dziś w badaniach opinii poczucie bezpieczeństwa jest około dwudziestu procent wyższe niż w latach rządów naszych poprzedników - mimo tego, że trwa konflikt za naszymi granicami, mimo tego, że Polska jest wyeksponowana na tę presje migracyjną, sztucznie wywołaną przez niedemokratyczne reżimy na wschodzie - to, to jest najlepszy dowód i ocena profesjonalizmu naszych służb” - podkreślił polityk.

W środę Komitet do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych przyjął uchwałę popierającą działalność polskich służb mundurowych, w szczególności na polsko-białoruskiej granicy.
Porucznik Anna Michalska podczas konferencji podkreśliła, że Straż Graniczna pomaga wszystkim, którzy tej pomocy oczekują.
„Niestety wiele fundacji odmówiło chęci współpracy i rozmów z nami” - dodała.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży powiedział, że poziom bezpieczeństwa w kraju jest wyższy niż w czasach rządu koalicji PO-PSL, a żołnierze z narażeniem życia wykonują powierzoną im misję.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty