Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

Fot. pixabay.com / dimitrisvetsikas1969 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / dimitrisvetsikas1969 (CC0 domena publiczna)
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała podczas wizyty w Pradze zwiększenie wsparcia finansowego dla państw borykających się z napływem uchodźców.
Migracja była jednym z tematów spotkania Ursuli von der Leyen z czeskim premierem Petrem Fialą.

Szefowa Komisji Europejskiej wyjaśniła, że dodatkowe środki na politykę migracyjną przyniosła rewizja wieloletnich ram finansowych Unii Europejskiej.

- Chcemy wspierać państwa członkowskie w efektywnym i humanitarnym zarządzaniu migracją. Zaproponowaliśmy zwiększenie funduszy o 15 miliardów euro. Mają być przeznaczone na wsparcie państw takich jak Czechy, które przyjęły uchodźców z Ukrainy - powiedziała Ursula von der Leyen.

Zwiększenie wsparcia będzie zależało od zgody państw członkowskich. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zaznaczyła, że migracja wymaga europejskiej reakcji.

Premier Czech Petr Fiala zapewnił, że jego kraj jest gotów zaangażować się w ochronę zewnętrznych granic Unii. Jako jeden z priorytetów wymienił walkę z przemytnikami ludzi. Dodał, że Czechy odrzucają obowiązkową relokację nielegalnych migrantów, nazywając to rozwiązanie niehumanitarnym i niefunkcjonalnym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty