Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. pixabay.com / parameciorecords (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / parameciorecords (CC0 domena publiczna)
Węgierska policja poinformowała, że na granicy z Serbią funkcjonariusze straży granicznej zostali ostrzelani z broni półautomatycznej.
Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie, ale niemal pewne jest, że policjantów zaatakowali członkowie szajki przemycającej migrantów przez granicę.

O wydarzeniu sprzed kilku dni, z powodu toczącego się śledztwa, dopiero dziś poinformowała komenda główna węgierskiej policji. W czasie nocnej próby sforsowania ogrodzenia na granicy serbsko-węgierskiej, w kierunku policjantów granicznych padły strzały. Na początku miały to być pojedyncze wystrzały, a następnie kilka serii. Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Mórahalom, tuż przy znanym przejściu granicznym w Horgosz.

Według policji, strzały oddał ktoś z szajki organizującej przemyt ludzi z Serbii do Węgier, które są bramą migrantów do Unii Europejskiej.

Szacunki ekspertów mówią, że na terenie Serbii znajduje się około pięć tysięcy migrantów, którzy podróżują tak zwanym „szlakiem bałkańskim”. Na granicy z Węgrami korzystają z usług grup przemytniczych, które są coraz brutalniejsze w walce z serbskimi i węgierskimi służbami pilnującymi granicy.

W czasie ostatniego nalotu serbskich funkcjonariuszy skonfiskowano kilkaset sztuk broni i amunicji. Mimo zbudowania ogrodzenia i znacznego wzmocnienia sił po jednej i po drugiej stronie granicy wciąż zwiększa się presja nielegalnych migrantów na zewnętrzne granice Unii Europejskiej w tym rejonie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty