Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w nowej kadencji jego rząd będzie kontynuował wdrożone do tej pory programy społeczne. Przedstawił kolejne punkty tak zwanego Dekalogu Polskich Spraw dotyczące służby zdrowia, edukacji i spraw społecznych.
Szef rządu zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe wprowadzić również propozycje składane przez inne partie - Trzy punkty z tego filara. Emerytura bez podatku do wysokości płacy minimalnej bądź do 6 tysięcy złotych miesięcznie. Jesteśmy w stanie podnieść rękę za jednym i za drugim postulatem. Emerytura wdowia to postulat lewicy, czyli uzupełnienie emerytury o dodatkowe świadczenia w przypadku odejścia jednego z małżonków. Jesteśmy w stanie również wypracować tutaj pieniądze. - mówi Morawiecki.

W piątek na Giełdzie Papierów Wartościowych premier przedstawił pomysł na pierwszą kadencję ewentualnej Koalicji Polskich Spraw.

Trzy pierwsze punkty "Dekalogu Polskich Spraw" to tarcze zapewniające stabilność dla małych i średnich firm, ambitny rozwój Polski i bezpieczeństwo energetyczne oraz wyższe wynagrodzenia i transformacja gospodarki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty