Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Szef MON Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że we wtorek zostanie przedstawiony projekt uchwały, mającej na celu uzyskanie stanowiska polskiego Sejmu sprzeciwiające się zapowiadanym zmianom traktatów Unii Europejskiej.
Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że przyjęcie planowanych zmian pozbawi Polskę autonomii i wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo kraju.

- Chodzi o traktat z Maastricht i traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Oprócz straty weta, stracimy kontrolę nad polityką bezpieczeństwa. Wtedy staniemy się prowincją zarządzaną z Berlina - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Zaznaczył, że byłoby to "tragiczne w skutkach" dla naszego kraju, a przyjęcie tych zmian doprowadzi do utraty obronności przez Polskę.

Projektowane zmiany traktatów Unii Europejskich mają scentralizować Wspólnotę i sprawić, że kluczowe decyzje będą podejmowane nie przez polityków konkretnych krajów, ale urzędników i polityków Unii. W poniedziałek rozpoczęła się czterodniowa sesja Parlamentu Europejskiego.

We wtorek członkowie komisji ds. konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego przedstawią sprawozdanie zalecające zmianę traktatów. Natomiast w środę PE zagłosuje nad przyjęciem bądź odrzuceniem tego sprawozdania. W październiku głosowanie nad sprawozdaniem odbyło się wewnątrz komisji. Na dwudziestu jej członków sześciu było przeciw.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty