Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Politycy sejmowej większości zapowiadają, że projekt, nad którym pracuje w tym tygodniu parlament, to początek zmian dotyczących zakazu handlu w niedzielę.
Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka powiedział, że sprawa ta jest przedmiotem dyskusji liderów KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Z kolei poseł PO Piotr Borys mówił, że projektu należy spodziewać się najwcześniej po 12 grudnia. Zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze, w którym kierunku pójdą zmiany.

KO chce przywrócenia handlu we wszystkie niedzielę, z kolei Trzecia Droga opowiada się za tym, aby był możliwy w dwie niedziele w miesiącu. Pozostawienia przepisów w obecnym kształcie chce jedynie Prawo i Sprawiedliwość.

Obecnie handel jest możliwy w dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedną przed Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

W środę Sejm uchwalił ustawę, która przewiduje, że gdy Wigilia wypada w niedzielę, to handel będzie możliwy 10 i 17 grudnia. Dziś nad tymi przepisami pracuje Senat.
Poseł PO Piotr Borys mówił, że projektu należy spodziewać się najwcześniej po 12 grudnia. Zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze, w którym kierunku pójdą zmiany.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty