Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna
źródło: https://twitter.com/Straz_Graniczna
Minionej doby z Białorusi do Polski próbowało nielegalnie wkroczyć 30 cudzoziemców, w tym dziewięć osób na widok służb polskich zawróciło na Białoruś. W listopadzie ujawniono prawie 1,5 tysiąca prób, podczas gdy rok temu 2,3 tysiąca, a dwa lata temu 8,9 tysiąca.
W tym roku nielegalnie do Polski z Białorusi próbowało wkroczyć około 26 tysięcy osób. Odnotowano osoby z ponad 50 państw.

W piątek - na granicy ze Słowacją - funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali 15 300 osób i 7 tysięcy pojazdów. Od 4 października, gdy przywrócono tymczasowe kontrole graniczne, funkcjonariusze SG skontrolowali na kierunku ze Słowacji do Polski 669 tysięcy osób i 289 tysięcy pojazdów.
Osoby czy pojazdy przekraczające granicę ze Słowacją są typowane do kontroli na podstawie analizy ryzyka. Celem wprowadzenia kontroli granicznych jest przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego.

Kontrole prowadzone są na kierunku wjazdowym - na 17 drogowych przejściach granicznych, trzech kolejowych oraz dwóch pieszych. Podróżni muszą pamiętać o posiadaniu dokumentów podróży-dowodu osobistego lub paszportu.

Tymczasowa kontrola graniczna na granicy ze Słowacją obowiązuje do 3 grudnia. Według projektu rozporządzenia mają być przedłużone do 2 stycznia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty