Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Aby zgłosić się do programu należy przesłać drogą elektroniczną komplet dokumentów do Polskiej Agencji Kosmicznej oraz napisać list motywacyjny. źródło: https://polsa.gov.pl
Aby zgłosić się do programu należy przesłać drogą elektroniczną komplet dokumentów do Polskiej Agencji Kosmicznej oraz napisać list motywacyjny. źródło: https://polsa.gov.pl
Do poniedziałku 4 grudnia do północy można nadsyłać zgłoszenia do programu stażowego w Europejskiej Agencji Kosmicznej.
Program jest przeznaczony dla studentów ostatniego roku studiów magisterskich oraz do absolwentów, którzy ukończyli studia nie później niż dwa lata temu.

W pierwszej rekrutacji do programu Polska Agencja Kosmiczna wybierze do 20 osób, które będą mogły odbyć dwuletni, płatny staż w ośrodkach należących do Europejskiej Agencji Kosmicznej w całej Europie. Proces rekrutacyjny zaplanowano na grudzień i styczeń, staże powinny się rozpocząć od 1 lutego.

Doktor Oskar Karczewski z Polskiej Agencji Kosmicznej powiedział, że w programie mogą wziąć udział absolwenci wielu kierunków studiów, niekoniecznie bezpośrednio związanych z eksploracją kosmosu.

- Wachlarz tematów jest bardzo szeroki. Są zagadnienia inżynierskie, są takie związane z ekonomią oraz dyplomacją. Nie tylko rekrutujemy astronomów, ale ta możliwość rozwoju swojej kariery jest skierowana do wszystkich zainteresowanych kosmosem - powiedział dr Oskar Karczewski.

Oskar Karczewski podkreśla, że badania kosmosu oraz jego eksploracja będą w niedalekiej przyszłości istotną gałęzią gospodarki. Już dziś sektor kosmiczny oferuje wyjątkowe możliwości jeśli chodzi o rozwój międzynarodowej kariery zawodowej.

- Powstają nowe technologie, usługi oraz trendy związane z eksploracją kosmosu. Program stażowy to szansa pracy na pograniczu tego, co możliwe i tego co niemożliwe - powiedział przedstawiciel Polskiej Agencji Kosmicznej.

Staże będą odbywać się w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej zlokalizowanych między innymi we Francji, Niemczech oraz Belgii.

Aby zgłosić się do programu należy przesłać drogą elektroniczną komplet dokumentów do Polskiej Agencji Kosmicznej oraz napisać list motywacyjny, w którym wskażemy dlaczego jesteśmy zainteresowani tym konkretnym stanowiskiem stażowym.

Lista stanowisk oraz wszystkie szczegóły programu znajdują się na stronie internetowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty